Budownictwo domów również ulega pewnym modom. W ostatnich latach tendencją, do której się wraca są domy drewniane. Coraz częściej można je spotkać w tych obszarach Polski, w których zazwyczaj nie występują. Dlaczego warto pokusić się o projekt domu wykonanego z drewna? Oto kilka argumentów przemawiających na jego korzyść.
Drewno to naturalny surowiec, który posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, co przyczyni się do stworzenia w budynku zdrowego mikroklimatu. Dzięki temu powietrze wewnątrz domu zawsze będzie czyste i bogate w tlen. Bez wątpienia przyczyni się to do podniesienia komfortu życia – w końcu będzie można oddychać pełną piersią, przynajmniej będąc w domu. To, co może zachęcić do podjęcia decyzji o wybudowaniu domu drewnianego to jego właściwości termoizolacyjne. Są one nawet pięciokrotnie wyższe niż właściwości termoizolacyjne budynków wykonanych z betonu czy cegły. Dzięki dobremu przewodnictwu cieplnemu, które gwarantuje drewno, ściany nie muszą być grube. Dom, którego ściany wykonane są z bali drewnianych można w krótkim czasie ogrzać. Kolejną zaletą, która może przyczynić się do wyboru projektu domu drewnianego jest kwestia ekologii. Wykorzystując naturalny surowiec jakim jest drewno, nie ma mowy o występowaniu szkodliwych dla środowiska substancji, które pojawiają się podczas produkcji innych materiałów budowlanych.
Coraz więcej osób decyduje się na budowanie domów drewnianych. W pewnym sensie można uznać taką tendencję za powrót do od dawna istniejącej tradycji, jednak w dzisiejszych czasach domy drewniane są budowane zupełnie inaczej niż kiedyś, charakteryzują się również o wiele wyższym standardem i komfortem, który zapewniają. Naturalny surowiec, który jest wykorzystywany podczas budowy takich domów przechodzi bardzo surową selekcję: tylko najlepsze bale nadają się do tego, by zostać użyte w trakcie budowy.